Opinie

Opinie zawodników o współpracy z nami.

Kolarstwo trenuję od 15 lat. W ciągu tego czasu miałam okazję wiele się nauczyć, choćby przez obserwację i czytanie książek o tematyce szkoleniowej. Współpracowałam z kilkoma trenerami a na obozach i wyjazdach z kadrą obserwowałam pracę i podejście innych prowadzących. Jestem sportowcem z krwi i kości i zlecone mi zadania wykonuję w 100%. Efektem tego było ciągłe przemęczenie organizmu i słaba regeneracja spowodowana za dużą objętością oraz intensywnością treningu. Kiedy odnosiłam największe sukcesy prowadziłam się sama i to mi wystarczało. Uważałam że sama czuję swój organizm. Niestety ze skłonnościami do przetrenowywania się niedługo było czekać na pierwsze oznaki zmęczenia: przeciążenie stawów kolanowych. W styczniu 2014 roku, niedługo po tym jak zakupiłam piastę z pomiarem mocy, zadzwonił do mnie Daniel Paszek, który zaproponował współpracę w charakterze Dietetyka. Współpraca układała się doskonale. Widząc jak Cyclotrener prowadzi swoich zawodników byłam zachwycona ! Nigdy wcześniej nie spotkałam się z człowiekiem o tak ogromnej wiedzy oraz pasji do swojej profesji. Kontakt z zawodnikami był taki o jakim marzyłam. Częste badania krwi oraz komunikacja zapobiegały ewentualnym przeciążeniom i kontuzjom. W kwietniu poprosiłam Daniela o pomoc i prowadzenie mnie w tym sezonie, gdyż nie mogłam sobie poradzić z odbudową organizmu po źle przepracowanej zimie ( za duża objętość oraz intensywność). Dzięki Danielowi stanęłam na nogi. Wsparł mnie zarówno pod kątem formy fizycznej jak i psychicznej. Mimo przeszkód wyprowadził mnie na prostą i byłam na siłach by wygrać generalkę Pucharu Polski w maratonie mtb oraz zdobyć medal na Mistrzostwa Polski. Polecam Daniela i jego platformę Cyclo Trener każdemu kto chce być traktowany indywidualnie i w pełni profesjonalnie. Poziom merytoryczny jak i jakość obsługi na najwyższym, światowym poziomie!

Karolina Kozela

Moją współpracę z Panem Danielem Paszkiem rozpocząłem w grudniu 2011 roku. Cyclo Trener pozwolił mi się bardzo dobrze przygotować do zbliżającego się sezonu 2012. Już po pierwszych wyścigach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zająłem drugie miejsce, gdzie zaledwie przegrałem o szerokość opony. Na początku sezonu odczuwałem znakomitą współpracę z trenerem. Moje wyniki mówią same za siebie, dzięki Cyclo Trenerowi na każdej z edycji Pucharu Polski zajmowałem miejsce na podium, co mnie bardzo cieszy. Na Mistrzostwach Polski w Kielcach zająłem 2 miejsce. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży z własnej winy zająłem 4 miejsce, gdyż mówiąc po kolarsku ” spaliłem się”. Myślę, że bez problemu mógłbym tam powalczyć nawet o koszulkę z Orłem na piersi. Uważam, że to co się nauczyłem pod opieką Pana Daniela na pewno ma wielkie znaczenie na Pucharach Świata w których aktualnie startuję i walczę o pierwszą trzydziestkę. Osobiście uważam, że gdy zaczniesz współpracować z Cyclo Trenerem i rzetelnie będziesz trenował to dojdziesz do wyników takie jak moje za granicą. Gorąco POLECAM ! Nie będziesz żałował!

Adrian Siarka

W zasadzie moją roczną współpracę z Danielem Paszkiem – Cyclotrenerem można skwitować tak: zimą 2010 spotkaliśmy się by ustalić cele sportowe, a jesienią 2011 by świętować ich osiągnięcie. Ten rok to prawdziwy teamwork. W tym zespole ja jestem ALFĄ – moim zadaniem jest rygorystycznie i zgodnie z planem wykonać trening i napisać raport, a Daniel jest OMEGĄ – analizuje, planuje, kombinuje, eksperymentuje, ciągle się uczy, poprawia. Tylko taka organizacja, z czytelnym podziałem odpowiedzialności prowadzi do wyników. Wcześniej przez wiele lat trenowałem się samodzielnie. Zwykle udawało mi się dobrze przygotować do jednego startu w wyścigu etapowym w sezonie, ale nie potrafiłem utrzymać w miarę równej, wysokiej dyspozycji przez cały rok. Doszedłem do wniosku, ze główną przyczyną tego problemu jest trudność w połączeniu pracy, życia rodzinnego, ścigania i auto-trenowania. Cele na sezon 2011 były wyśrubowane, dlatego zacząłem poszukiwania trenera. Spotkałem się z kilkoma, w tym także z tymi najbardziej znanymi. Nikt poza Danielem nie był w stanie spełnić mojego podstawowego warunku – indywidualnego podejścia, elastyczności i bieżącej komunikacji. Dlatego właśnie jemu powierzyłem swój rozwój sportowy. Zaczęliśmy od precyzyjnego wyznaczenia nie tylko celów sportowych, ale także fizjologicznych i uzgodniliśmy jakimi wskaźnikami będziemy mierzyli wyniki (np. watt na progu LT/kg). Potem była jak mówi Daniel już tylko „mocna robota” :-). Ważne w pracy z Danielem jest dla mnie jego ciągłe poszerzanie wiedzy, niesztampowość, częste „męczenie” mnie na testach w laboratorium lub na szosie, częste diagnozowanie parametrów organizmu (krew, mięśnie), oparcie planowania na analizie pomiarów z każdego treningu. Nie ma tu tzw. wolnej amerykanki, planowania na czuja. Każdy plan jest poparty widzą lub jego własnym doświadczeniem zawodniczym. Daniel nie jest tylko planistą. Nie jest też żadnym cudotwórcą. Wymaga od zawodnika zaangażowania. Zrealizowaliśmy założone cele na etapówce I ronBike i maratonach Suzuki Powerade MTB Marathon. Rok 2011 był moim najlepszym sezonem.

Filip Kuźniak

W 2012 roku zacząłem współpracę z Danielem Paszkiem. Byłem kolejnym rowerzystą który stawiał sobie wysoko poprzeczkę oraz oczekiwał coraz lepszych wyników. Po zrobieniu badań wydolnościowych byłem nieco załamany ponieważ nie wiedziałem iż jestem aż taki słaby, jednak wiedza, doświadczenie oraz znakomite podejście do zawodnika bardzo szybko zaprocentowało i już po roku czasu byłem zadowolony z wyników jakie osiągałem. Daniela cechuje ogromne doświadczenie nabyte na trasach maratonów górskich oraz wyścigów xc, bardzo duża wiedza na temat treningu, suplementacji oraz coraz lepsza wiedza w dziedzinie dietetyki. Śmiało i z czystym sumieniem mogę polecić Daniela każdemu początkującemu oraz bardziej doświadczonemu zawodnikowi i mogę zapewnić iż przy odrobinie chęci oraz determinacji można osiągnąć BARDZO WIELE co znakomicie widać na moim przykładzie.

Michał Neumann

Osobiście uważam, że na pewnym etapie rozwoju każdego kolarza, trening pod czujną ręką doświadczonego i kompetentnego trenera jest rzeczą niezbędną. Daniel z pewnością należy do grona osób, które dzięki swojej bogatej wiedzy i długoletniej praktyce trenerskiej są w stanie wprowadzić nową jakość do treningu każdego mniej lub bardziej zaawansowanego zawodnika. Pod okiem trenera odniosłem wiele sukcesów zarówno w wyścigach MTB oraz na szosie i jestem pewny dalszego progresu formy w kolejnych miesiącach i latach współpracy. Cyclo Trener nie tylko dba o zawsze aktualny i dostosowany do konkretnego zawodnika plan treningowy, ale także zapewnia nieocenioną pomoc w zakresie dietetyki, suplementacji czy ćwiczeń na siłowni. Zdecydowanie polecam!

Michał Ficek

Co można napisać o współpracy z Danielem, aby nie powielić oklepanych ochów i achów. Wyniki młodzieży współpracującej z Cyclo Trenerem mówią same za siebie. Ja staram się poruszać się w kategorii Masters, stąd inne cele, wyzwania. W moim przypadku muszę umieć ustalić priorytety; rodzina, praca zawodowa, sport. Czas jest tym zasobem, którym osoby podobne mi muszą umieć optymalnie zarządzać. Życie nauczyło mnie też, że jak się za coś bierzemy to róbmy to najlepiej jak się da. Dlatego do sportu podchodzę w przemyślany sposób, znając swoje ograniczenia i możliwości. Współpraca z Danielem pozwoliła mi zoptymalizować treningi, wiem co mam robić i w jakim celu. Szeroki zakres wiedzy Daniela daje mi poczucie komfortu, że współpracuję z profesjonalistą. Wymiana informacji jest zawsze na oczekiwanym przeze mnie poziomie. Czuję, że jestem kimś, na kim trenerowi zależy, wiem, że moje pytania nie pozostają bez odpowiedzi. Wyniki sportowe są tylko efektem pracy i talentu. Tego drugiego niewiele posiadam 🙂 , dlatego stawiam sobie realne cele. Uzgadniamy je z Danielem na początku sezonu i sukcesywnie realizujemy. W efekcie udało mi się przejeździć 2 sezony bez kontuzji wynikających z błędów treningowych, co dla ludzi zapracowanych, jest krytycznym czynnikiem w osiąganiu sukcesów sportowych. W sezonie 2014 wygrałem kategorię M4 równocześnie w dwóch cyklach: Skandia MTB i MTB Marathon (G. Golonka), czego nie mogłem dokonać będąc młodszym i współpracując z innym trenerem. Niech to posłuży za gorącą rekomendację usług Cyclo Trenera.

Marcin Reczyński

Po roku współpracy z Danielem mogę z czystym sumieniem polecić go każdemu, kto ambitniej podchodzi do kolarstwa i chce rozwinąć się w tym sporcie. Trenując pod jego okiem zrealizowałem w 100% dość ambitne cele jakie postawiłem sobie w październiku 2011 na sezon 2012. Dało mi to wiele satysfakcji i motywacji do dalszego rozwoju. Jego zaangażowanie, profesjonalnie rozpisane plany treningowe i stały kontakt w połączeniu z moją pracą przyniosły wymierne rezultaty. Przez ten rok nauczyłem się też wielu nowych rzeczy, pogłębiłem wiedzę na temat treningu, regeneracji, żywienia. Dzięki podjęciu współpracy z Cyclo Trenerem moje treningi stały się ciekawsze, bardziej urozmaicone i ukierunkowane na rozwój tych cech, nad którymi należy pracować. Zwiększyła się też motywacja do trenowania – widzę konkretne efekty oraz mam świadomość że swoim lenistwem mógłbym zburzyć całą koncepcję trenera . Zyskałem również wiele wolnego czasu, który wcześniej poświęcałem na planowanie treningów. W sezonie 2013 również będę korzystał z pomocy Daniela. Mam nadzieję że będzie MOC!

Kamil Pomarański

Po roku współpracy z Danielem mogę z czystym sumieniem polecić go każdemu, kto ambitniej podchodzi do kolarstwa i chce rozwinąć się w tym sporcie. Trenując pod jego okiem zrealizowałem w 100% dość ambitne cele jakie postawiłem sobie w październiku 2011 na sezon 2012. Rozpocząłem współpracę z Cyclo Trenerem w trakcie sezonu, w momencie kiedy zaczęło mi brakować pomysłów na ciekawe, rozwijające treningi. Zaczęło przychodzić znużenie rowerem i myśli o zakończeniu ścigania. Ponadto czułem, że do zawodów przystępuję zmęczony, nie zregenerowany po obciążeniach treningowych w tygodniu poprzedzającym. Krótko mówiąc doszedłem do punktu, w którym przestałem się rozwijać jako kolarz, gdyż zaczęło mi brakować odpowiedniej wiedzy z zakresu metodyki treningowej, fizjologii itp. Po tych kilku miesiącach, w trakcie których trenuję pod okiem Cyclo Trenera, mogę powiedzieć, że był to 100% trafny wybór i przypuszczam, że nie mogłem trafić lepiej. Ten sezon był na pewno najlepszy ze wszystkich w mojej karierze kolarza amatora. Udało się stanąć na pudle w najmocniejszej kategorii wiekowej M2 w dwóch największych cyklach maratonów w Polsce. Jeździłem w grupie z zawodnikami, którzy jeszcze rok, dwa lata temu byli całkowicie poza moim zasięgiem. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że miałem cały czas ogromną frajdę z treningów i zawodów, do których przystępowałem maksymalnie przygotowany. Bogactwo różnorodnych treningów dopasowanych do moich preferencji i możliwości czasowych pozwoliło nie wyczerpać zapasów energii i chęci przez cały długi sezon. Również teraz nie mogę się już doczekać rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu. Oczywiście mam zamiar nadal korzystać z usług Cyclo Trenera. Prawdę mówiąc nie widzę teraz dla siebie innej drogi sportowej.

Dominik Grządziel

With Cyclo trener, I started work from May 2015. I finally found the right coach, it is a Daniel, who create perfect „personal” training plan. I use power meter for training and racing. And I see myself progress at the top in races after a few months. Also excellent dietetic plan from Karolina definitely helps me with energy,weight and I feel better. Thanks and I recommend to everybody!

Tomas Kalojiros